Дневен хороскоп за 20.01.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 20.01.2014Овен
Ќе имате мали понеделнички несогласувања со партнерот, и сето тоа поради вашата напнатост. Потрудете се на другите да не им дозволите да носат одлуки наместо вас. Ваш е проблемот какви сте, а на нив останува дали ќе ве прифатат. Бидете внимателни со исхраната.
Бик
Иако моментално знаете што сакате не преземате посебни акции. Не сте многу стабилни во одлуките кои ги донесувате. Можете многу да профитирате доколку ги промените ставовите. Не разочарувајте се бидејќи самотијата ви одговара.
Близнаци
Веројатно подобро  се чувствувавте кога не знаевте на што сте. Постојано се надевате, но од некои работи треба да се одкажете. Болно е тоа што треба денес да ги преживеете, но и корисно. Време е да си дадете малку одмор.

 
Рак
Денес ќе бидете насочени сте кон расправии и драматични ситуации. Дистанцирајте се од оние кои помалку ве познаваат. Партнерот е рамнодушен кон вас и не ве сфаќа сериозно, а вас тоа почнува да ве иритира.
Лав
Треба да се потрудите да се смирите бидејќи ветојатно имате проблеми со нервниот систем. Разговарајте со колегите и потиснете го својот дел од одговорноста. Најдобро за вас е да го промените партнерот, во последно време воопшто не се согласувате.
Девица
Поголемиот  број од припадниците се занимаваат со книжевност. Идеи и планови постојано ви се мотаат низ глава. Потрудете се да се дистанцирате од се. Одговорот на сите прашања најдете го во осаменоста. Кога најмалку ќе очекувате ќе го добиете она што го сакате.

 
Вага
Ако го земете предвид тоа дека сте без финансии се чувствувате фантастично. Во се ја гледате убавата страна, се радувате на ситници и максимално сте посветени на другите. Со партнерот ќе ви оди одлично. Ќе поминете убави моменти заедно.
Скорпија
Вие функционирате по системот топло-ладно. На моменти се ви изгледа едноставно и воопшто не ве фаќа паника. Свесни сте дека сте во кризна ситуација затоа бидете трпеливи и смирени. Престанете да мислите на партнерот од минатото, гледајте напред.
Стрелец
Денес од  другите ќе го очекувате невозможното, па затоа разочарувањата ќе ви бидат очекувана појава. Сметате дека сте оштетени и планирате да се извлечете од играта. Најдобро за вас би било да издржите до крај.

 
Јарец
Моментално кај вас е изразена смислата за убави работи. Дружењето со одредени личности влијае на расположението и тоа позитивно. Потрудете се да бидете смирени кон соработниците. Дозволете си една кратка прошетка попладне.
Водолија
Не сте во најдобра форма затоа најдобро е да бидете трпеливи и помалку нервозни. Не претерувајте со консумирање храна и цигари. Искористете ја природата и одморете се со книга или филм, тоа  ќе ве опушти и релаксира.
Риби
Често знаете да бидете несигурни, па се повлекувате во својот свет. Потрудете се да ја кренете главата горе и животот да го видите од поубавата страна. Не заборавајте на љубовта ниту на менталното здравје.Овен
Ќе имате мали понеделнички несогласувања со партнерот, и сето тоа поради вашата напнатост. Потрудете се на другите да

loading...
Loading...