Дневен хороскоп за 22.01.2014 година

Loading...

Дневен хороскоп за 22.01.2014 годинаОвен
Ако имате сериозна врска, денес ќе ги зацврстите односите со партнерот, а ако срцето ви е слободно на располагање, тогаш ќе откриете нова љубов!
Бик
Добар момент да се започне диета. Билните напивки се доста корисни, но сепак прочитајте пред тоа точно за што се, не пијте без прво да се информирате.
Близнаци
Денес ќе ви се зголеми вашата енергија и животниот потенцијал. Ќе ви се подобрат и семејните односи. Можни се проблеми со некои далечни познаници или соседи.

Рак
Можно е да се појави некој спор со постар човек од вас. Не земајте се при срце, не станува збор за ништо сериозно. Премногу сте депримирани и чувствителни. Обезбедете си одмор!
Лав
Некои од вас денес може ќе го сретнат човекот на нивните соништа! Корисно за вас би било доколку прошетате наоколу.
Девица
Внимавајте со неочекуваните трошоци.  Можно е да се чувствувате нервозни. Обезбедете си масажа или сауна.

Вага
Многумина од вас ќе спроведат интересен контакт со некој кој понатаму ќе игра многу важна улога во неговиот живот.
Скорпија
Постои ризик да не обрнете доволно внимание на предлогот за помош од близок човек, со што ќе пропуштите една добра идеја за идна реализација.
Стрелец
Романтика, нежност и пријатни прошетки- денот е созаден само за тоа! Повеќето од вас ќе знаат добро да го искористат. Избегнувајте физички оптоварувања, постои опасност од лесна повреда.

Јарец
Уживајте во својата творечка енергија, но чувајте ја силата. Во никој случај не се потпирајте на непознати луѓе – постои опасност од измама.
Водолија
Не бидете несигурни, хистерични и меланхолични. Обидете се да не ги сфаќате работите толку сериозно и ставете насмевка на вашето лице.
Риби
Денот ви ветува многу емоционални настани. Ќе ја добиете потребната поддршка од пријателите. Време е да го искористите вашиот талент и да покажете што најдобро умеете!
 
 Овен
Ако имате сериозна врска, денес ќе ги зацврстите односите со партнерот, а ако срцето ви е слободно на располагање, тогаш ќе откриете н

loading...
Loading...