Дневен хороскоп за 22.04.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 22.04.2014Овен
Ве очекува напорен ден без видливи резултати, морате да го прифатите како таков. Моментално планетите предупредуваат дека можете да се разболите доколку пред себе поставите повеќе барања. Бидејќи здравјето е на прво место, водете сметка за тоа.
Бик
Функционирате под силни емотивни и уметнички влијанија. Водете сметка да не претерате во нешто, може да има контра ефект. Избегнувајте љубовни сцени и посесивно врзување со лицето што ве интересира.
Близнаци
Избегнувајте расправии со партнерот, врската може да биде доведена во сериозна криза. Уште само тоа ви треба. Насочете се кон подлабока смисла на животот и потрудете се да ги воочите сопствените слабости.
Рак
Внатрешното незадоволство е последица на конфликтот помеѓу должноста и интересирањата. Околината постојано ќе ви наметнува нови обврски. Малку време ќе си посветите себеси. Со блиските ќе остварите успешна соработка на сите полиња.

Лав
Многу припадници на знакот се поврзани со јавна професија. Тоа ви носи вознемирување и трема, но егото ќе ви биде нахрането. Тешко успевате да го прикриете внатрешното незадоволство, особено од блиските. Со некого делите заеднички успех.
Девица
Ситничари сте и го нервирате партнерот. Доколку сакате односите да бидат како што треба, поведете сметка за сопствените слабости. Не започнувајте нови врски и отворете четири очи кога склучувате договори. Бидете внимателни во сите сегменти.
Вага
Се прашувате зошто само вам ви се случуваат непријатни работи? Причината лежи во напнатоста и наклонетоста кон мрачни мисли. Постојано привлекувате неволји, полни сте со негативна енергија. Морате да почнете да гледате оптимистички на животот.
Скорпија
Насочени сте кон работата, која ја извршувате до перфекција. Недоразбирањата со спротивниот пол полека исчезнуваат. Имате шанса да ја обновите старата врска или да најдете заеднички јазик со партнерот.

Стрелец
Се остваруваат нови професионални можности. Прифатете ги, ви нудат одлична заработувачка. Немојте да се колебате, истата шанса подоцна нема да се повтори
Јарец
Успехот во финансиските трансакции е последица на поволните планетарни влијанија. Искористете ги на најдобар можен начин. Од вас многу се очекува, а се поставува прашањето колку сте подготвени да дадете.
Водолија
Бидејќи опасноста од повреди е зголемена, се советува внимание. Ова првенствено се однесува на сообраќајот. Внимавајте и бидете смирени доколку полагате испит.
Риби
Се ви изгледа едноставно. Планирате, сонувате, идеализирате, а не сте свесни во што се впуштате. Соработниците ни оддалеку не се какви што мислите, размислете добро пред да почнете да соработувате со нив. Овен
Ве очекува напорен ден без видливи резултати, морате да го прифатите како таков. Моментално планетите предупредуваат дека можете да се

loading...
Loading...