Дневен хороскоп за 23.02.2017: Стрелецот опуштен, Овенот ќе има среќа

Loading...

Дневен хороскоп за 23.02.2017: Стрелецот опуштен, Овенот   ќе има среќаОвен
Ќе имате малку повеќе среќа денес. Ќе добиете неочекувана помош која многу ќе ви значи. Искористете го поклонот од небото. Саканата личност ќе ви даде доволно внимание. Ќе се чувствувате сигурно и сакано. Ви годат Водолија и Рак. Ќе имате малку недостаток на енергија.
Бик
Ако очекувавте напредок и пофалби, денес е тој ден. Добри односи во работното опкружување. Сакате да се заљубите. Секој знак на внимание и поглед на вас ви е сигнал да му се допаднете баш на таа личност. Потрудете се, ќе се испати. Чувствувате вознемиреност, контролирајте го апетитот.
Близнаци
Не стигнавте да го направите се она што го планиравте. Ќе имате помалку концентрација, грешки во пишувањето и во комуникацијата. Денес имате потреба да бидете сакани. 

 
Рак
Денес одлучувате ладно и практично. Јасно гледате што најмногу ви се исплаќа. Поволен ден за важни одлуки. Комуникацијата со партнерот е премногу монотона. Повлекувајте се во себе и им ги кажувате љубовните проблеми на вашите пријатели. Ќе имате болки во главата.
Лав
Неочекуван пресврт ќе ве доведе до тоа да морате да ги прифатите соработките со луѓето во кој немате доверба. Сакате да ја покажете својата емоција и внимание кој ќе ви бидат возвратени. Не потклекнувајте. Водете грижа кога е во прашање кардиоваскуларен систем.
Девица
Не сте во свој елемент. Ви се измешани чувствата и не сте сигурни во кого да имате доверба. Избегнувајте ги Стрелците. Ќе имате добра комуникација со партнерот. Нови пријатели преку кругот на пријателите за слободните припадници. Малку сте нервозни, губите апетит.

 
Вага
Добра соработка и пари од младите луѓе. Ќе имате среќа денес во многу полиња. Искористите се што ви се отвора и ви се нуди. Скокате од задоволство! Сте ги добиле оние комплименти кој сакате да ги слушнете.. Чувствителен урегентен тракт и бубрези. Посетете го докторот.
Скорпија
Можен е малку неразбирлив контакт со партнерствата. Разјаснете ја ситуацијата и соочете се со проблемите од корен. Добро се чувствувате. Ја покажувате својата љубов спрема сите и го давате максимумот. Ќе видат сите што значи кога Скорпијата е прврзана. Ќе имате малку проблем со концентрацијата.
Стрелец
Имате добри намери, но е можно околностите да не ги подржува. Но, немате да имате губиток. Се чувствувате опуштено и немате потреба од тоа да своите емоции да ги зголемувате. И вие и личноста покрај вас знае добро на што сте. Денес се чувствувате солидно.

 
Јарец
Веројатно ќе потрошите многу пари, а не сте планирале. Можеби сега на вас не ви се чини, но сепак тоа е добро за вас. Ќе имате пад на имунитетот.
Водолија
Некој ќе ви се вмеша во вашите планови. Држете се до реакциите и објавите во својот дел од работата и без тензии. Многу сте емотивни и дење и ноќе и не би требало да ги поминете сами никако. Излезете, вие сте знак кој сака друштво. Проверете ја диоптријата.
Риби
Свесни сте на сите проблеми, но немате оптимистички став. Иако тоа е единствено што имате, за денешниот ден тоа е сосема доволно. Ќе ја освоите личноста која ви се допаѓа подолго време. Тоа ќе ви биде вистински празник, вистинска среќа. Конечно љубов во вашето срце. Наспиете се доволно.
 
 Овен
Ќе имате малку повеќе среќа денес. Ќе добиете неочекувана помош која многу ќе ви значи. Искористете го поклонот од не

loading...