Дневен хороскоп за 23.04.2014 година

Loading...

Дневен хороскоп за 23.04.2014 годинаОвен
Периодот во кој се наоѓате е прилично поволен за вас, како во материјална, така и во љубовна смисла. Ден кога можете да очекувате максимален успех.Се трудите да ја заведете личноста за која сте заинтересирани.
Бик
Денеска лесно ќе се впуштите во нова авантура. Во секој случај љубовниот живот нема да ви биде ниту малку здодевен. Финансиската ситуација е помалку проблематична бидејќи имате големи трошоци. Некои од околината ќе се потрудат да ви го расипат денот. 
Близнаци
Поминувате многу време дома. Љубовта кај вас се случува спонтано, па затоа уживајте во неа. Партнерот ќе направи се за да чувствувате фантастично. Немојте да претерувате со нежностите. Здравјето ви е одлично, но и финансиската состојба ви се поправа. 
Рак
Партнерот се наоѓа во некое чудно расположение, па не сте сигурни за што се работи, а вие сте склони кон авантури. На работното место ќе имате недоразбирања со колегите од спротивниот пол. Внимавајте да не останете без плановите што сте ги планирале. 

Лав
Се обидувате да се смирите. Не сте во ситуација да ги провоцирате другите, но можно е тие да си играат со вашата толерантност. Бидете поразумни и ќе успеете. Што се однесува до наклонетоста на партнерот ќе имате извесен успех доколку не очекувате премногу.
Девица
Сe е во знакот на работата и на успехот. Смирете се, бидејќи ако добро размислите, нема место за нервоза. Односот со партнерот не ви е најдобар, па треба да размислите за некои работи. Ќе ви се пружи исклучителна прилика да отпатувате во текот на викендот.
Вага
Ќе слушнете добри вести од некој пријател, а тоа се однесува на пари. Ќе влезете во еден деловен потфат кој ќе ви донесе голема заработувачка. Внимавајте на имунитетот, можни се инфекции.
Скорпија
Ве очекува патување, како и поволни вести од странство. Не очекувајте премногу од љубовниот живот. Тукушто помисливте дека сe ви тргна, но се лажете. Бидете трпеливи, само така решението за љубовните проблеми ќе исплива на површина. 

Стрелец
Многу очекувате од партнерот и тоа може да биде причина за разочарување. Посебно критичен ден бидејќи ќе го фатите партнерот во лага. На работното место ве очекува помал успех.
Јарец
Очекувате материјална добивка, која можно е да задоцни. Работите ќе тргнат во вистински правец, па време е да сфатите дека без потреба сте паничеле. Потрудете се да помогнете на некој близок доколку се бара тоа од вас.
Водолија
Доколку ги совладавте пречките, можете да очекувате мирен ден. Почнете да учите од сопствените грешки колку и да се болни. Страстите ќе ви бидат нагласени и ве очекуваат бурни сексуални искуства. 
Риби
Пред вас е ден во кој ќе морате многу да работите, но од тоа ќе имате корист. Кариерата ќе ви се одвива во позитивен правец. Потрудете се да побарате совет од пријател, кој може да ви помогне финансиски. 
 Овен
Периодот во кој се наоѓате е прилично поволен за вас, како во материјална, така и во љубовна смисла. Ден кога можете да очекувате макс

loading...
Loading...