Дневен хороскоп за 24.02.2017: Вагата ќе заработи, Овенот флертува, нови познанства за Стрелецот…

Loading...

Погледнете го  хороскопот за 24.02.2017ОВЕН
Работа: Не сте претерано оптеретени денес. Може да се појави некој со кој не сте ги расчистиле сметките но и тоа може да го решите.
Љубов:Во опуштено друштво,преку кругот на пријатели нова прилика за флерт.Размислете и за правите долги љубовни врски.
Здравје: Без поголеми проблеми
БИК
Работа:Денес ќе ја постигнете вашата цел. Може да ви се пружи нова работна понуда. Добар ден за оние чија работа е поврзана за компјутерска работа.
Љубов:Задоволни сте, сакате да се опуштите со саканата личност на некое јавно место.
Здравје: Проблем со штитната жлезда
БЛИЗНАЦИ
Работа: Денес ќе донесете некоја важна одлука дали да соработувате со некого или не. Свртете се кон позитивниот став.
Љубов: Може да запознаете интересна личност во теретана или некој центар за рекреација. Што ви треба повеќе од добра забава и дружење.
Здравје: Денес ќе се чувствувате одлично!
Продолженијата на следната страна:

РАК
Работа: Не им верувајте на Стрелецот и Лавот и не им ги покажувајте отворено своите намери. Нема да имате многу корист еден од друг во секој случај.
Љубов: Имате големи очекувања. Не може се онака како што сте замислиле. Но упорни сте во тоа.
Здравје: Осетливи нозе, во пределот на колковите.
ЛАВ
Работа: Во последен час ќе се откажете од некој проект, бидејќи сакате повеќе за себе. Ќе сметате дека сте биле оштетени во оваа работа.
Љубов: Можно е некои додворувачи да ви здосадат и ќе смислувате начин да ги откачите.
Здравје: Не сте во своето најдобро издание. Проблеми со коските,половината,реума.
ДЕВИЦА
Работа: Денес ќе бидете во контакт со голем број луше, но ќе се чувствувате сосема пријатно бидејќи тие ќе ве поддржуваат.
Љубов: Можен е мал конфликт со партнерот. Размислете како да го решите тоа. Проблемите најлесно се решаваат во кревет.
Здравје: Лоша исхрана и дехидратација.
 Продолженијата на следната страна:

ВАГА
Работа:Имате можност да заработите лесно денес. Со работата дури и ќе се забавувате. Тоа ви е најпотребно бидејќи така најдобро функционирате.
Љубов: Задоволни сте со својата ситуација, го интригирате партнерот. Понекогаш сте среќни поради тоа, понекогаш воопшто не ви е важно.
Здравје: Склони сте на воспаленија.
ШКОРПИЈА
Работа: Денес сте растеретени. Единствен проблем е во тоа што имате впечаток дека некој ви работи позади грб. Намалете го во себе тоа чувство на слабост и страв.
Љубов: Осцилации на полето на емоции. Можно е саканата личност да ви ја повреди суетата. Не е прв пат.
Здравје: Лоша циркулација
СТРЕЛЕЦ
Работа: Иако не сте склони на нервоза, ви смета присуството на Рак. Знаете дека неговата работа би ја завршиле поефикасно и побрзо.
Љубов: Можност за нови познанства. Размислете дали разликата во годините е преголема. Не е пресудно но сепак ви смета.
Здравје: Осетлив желудник
Продолженијата на следната страна:

ЈАРЕЦ
Работа: Сте решиле да ги пуштите работите да одат по својот тек. Не можете да ни вие да имате секогаш контрола над сите случувања. Може да добиете пари од страна што не ги очекувате.
Љубов: Уживате во контакт со партнерот. Денот е многу поволен за љубов.
Здравје: Добро се чувствувате.
ВОДОЛИЈА
Работа: Имате големи амбиции и апетит. Ќе заработите денес нешто но нема да се задоволите со тоа.
Љубов: Со сакана личност се обидувате да вовпоставите пријателски однос и да направите компромис. Може да бидете успешни во тоа.
Здравје: Осетливи сте, проблеми на психосоматска база.
РИБИ
Работа:Некои илузии ќе ги разбиете денес. Може не е пријатно но барем ќе ја согледате таму ситуацијата.
Љубов: Задоволни сте со ситуацијата и не сакате да ги менувате работите.Не препуштајте се на случајот ,се во свои раце!
Здравје: Напнати сте, водете сметка денес за себе, можни повреди, изгореници.ОВЕН
Работа: Не сте претерано оптеретени денес. Може да се појави некој со кој не сте ги расчистиле сметките но и тоа може да го решите.

loading...