Дневен хороскоп за 30.12.2016: Близнаците имаат проблеми во љубовта, Бикот воздржан, на Лавот му недостига поддршка, Девицата несигурна…

Loading...

Дневен хороскоп за 30.12.2016: Близнаците имаат проблеми  во  љубовта, Бикот воздржан, на Лавот му недостига поддршка, Девицата несигурна…Овен
Премогу  ги  детализирате работите. Партнерот не е расположен поради тоа, посебно  доколку сте во  брак или  врска со Лав. Бидете внимателни  на деловен пла.
Бик
Очекувате добра соработка со  постара личност или  деловен партнер со кого некогаш сте работеле. Одличен ден за работа. Изразете ги  своите чувства. Само на тој начин ќе успеете да ја добиете вистинската љубов.
Близнаци
Не сте во прилика  да правите било што. Работите кои  ви  се сомнителни не е потребно да ги превземате. Потребно  е да му  дадете некои  објаснувања на партнерот. Вашата сакана личност е во некоја фаза на збунетост.

 
Рак
Добивате важни информации од сите страни. Важно  е добро  да ги  проектирате  и  да ги употребите на вистински начин. Ставовите не се поклопуваат меѓу  вас и  вашиот партнер.
Лав
Потребна ви  е поддршка. Сите идеи кои  ги имате морате да ги  споделите  со  лицата кои  ја поддржуваат вашата замисла. Заинтигрирајте го малку  партнерот.
Девица
Соработниците околу  вас не се во состојба да ја следат  вашата динамика. Малку  ве загрижува тоа што  партнерот е  ладен кон вас. Потребно  е да седнете и  да разговарате.

 
Вага
Важно  е вашата  репутација  да не биде загрозена. Вие сте многу внимателни  кога се во  прашање меѓучовечните  односи така што ќе внимавате на своето работење. Потребна ви  е нова љубовна врска.
Скорпија
Потрудете се да бидете мудри, да повлекувате  паметни  потези и  не зборувајте со  секого  за своите планови. Потребно  е да бидете подалеку  од тајни љубовни  врски, флерт.. . Ако не прекинете  партнерот  кога тогаш ќе открие…
Стрелец
Колегите ви  се или пријатели или  непријатели. Обидете се да расчлените кој  е кој. Ве очекува интересно друштво   во  текот на денот и  вечерта.

 
Јарец
Соработник во знакот на Девица ви помага да ги  завршите  документите кои  ви  се важи. Слободните Јарци  имаат средба со  еден Стрелец кој подолго време е вљубен во  вас.
Водолија
Сите кои  се креативци можат  да ви  помогнат и  да ви излезат  во  пресрет. Добра работа со  Водолија, Јарец, Овен. Напнати сте. Не ви  е дојдено до  љубов. Морате да се преиспитате себе си.
Риби
Искуството игра голема  улога  во  напредокот на вашето  работење. Задоволни сте. Чекате исход од флерт со  личност  која долго ја познавате и која ви се допаѓа подолг период.Овен
Премогу  ги  детализирате работите. Партнерот не е расположен поради тоа, посебно  доколку сте во&nbsp

loading...