Добри вести: Пронајдена е девојката која беше грабната сред улица во Филаделфија!

Полицијата од Филаделфија ја пронајде Карлеша Фрејналд-Галтер во градот Џасеп, во државата Мериленд, а нејзиниот киднапер бил уапсен. Девојката минала само со полесни повреди.Поминаа три дена од киднапирањето на оваа девојка во Филаделфија, чие видео ја шокираше цела Америка.
Полицијата го следеше сомнителното возило со помош на навигација. Киднаперот е идентификуван како 37-годишниот Делвен Барнс.
Откако го напуштил автомобилот, полицијата го привела, а во автомобилот била пронајдена и несреќната Карлеша.
За среќа, Карлеша минала само со полесни повреди.
Полицијата наведе дека во вторникот била забележана трансакција на кредитната сметка на Карлеша и дека веднаш тргнале во насоката каде што истата била направена.
Инаку, Делвин е баран во Вирџинија поради обид за убиство, напад и наесување тешки повреди со киселина или оган. Моментално се наоѓа во затвор во предградието на Балтимор.
Сѐ уште не се познати сите околности за киднапирањето, но полицијата е сигурна дека Делвин и Карлеша не се познаваат од претходно.
За потсетување, пред четири дена се појави видео снимка која прикажува маж како паркира автомобил во една улица, а потоа ја следи девојката која се наоѓала на другата страна на улицата и насилно ја бутка во автомобилот, заминувајќи во непознат правец. Погледнете го видеото:Поминаа три дена од киднапирањето на оваа девојка во Филаделфија, чие видео ја шокираше цела Америка.
Полицијата го следеше сомнителното во

Пронајдете не на следниве мрежи: