Додека си проверувал што има на Фејсбук прегазил полицаец

Хорхе Еспиноза, возач на цистерна, додека возел го земал својот мобилен телефон во рака за да провери што има на Фејсбук, па предизвикал страотна несреќа. Тој  не обрнувајќи внимание на патот, удрил во три полициски и две противпожарни возила во Аризона.
При сударот, невнимателниот возач усмртил еден од полициските службеници, додека уште еден со тешки повреди бил веднаш пренесен во болница.
Среќа во целата несреќа е што цистерната не била полна со гориво или некоја запалива течност.Тој  не обрнувајќи внимание на патот, удрил во три полициски и две противпожарни возила во Аризона.
При сударот, невнимателниот в

Пронајдете не на следниве мрежи: