Додека воделе љубов на пруга- ги прегазил воз!

Страсната врска на една украинска двојка заврши трагично откако жената загина, а нејзиниот партнер останал без нозе откако ги прегазил воз додека воделе љубов на железничка пруга.Инцидентот се случил вчера наутро во регионот на Запорожје, соопштува полицијата.
„Се враќавме од кај едни наши пријатели, јас и мојата девојка не можевме д аја скротиме страста и сакавме да почувствуваме возбудување покрај пруга“, и рекол на полицијата 41 – годишниот маж кој е префрлен во болница откако и двете нозе му биле исечени над колена.
 
Жената загинала на лице место на пругата во близина на регионот на Запорожје. Името на жената и на нејзиното момче се уште не се откриваат бидејќи се води истрага која треба да покаже што точно се случувало.
Портпаролот на украинската полиција за Франс Прес изјавил дека двојката најверојатно била под дејство на алкохол.
Извор:  mkd-news.comИнцидентот се случил вчера наутро во регионот на Запорожје, соопштува полицијата.

Пронајдете не на следниве мрежи: