Дојава за бомба во Подгорица

Loading...

Решавачкиот петти натпревар во финалето на плејофот на кошаркарското првенство на Црна Гора е прекинат поради дојава за поставена бомба во салата „Морача“ во Подгорица.Како што пренесуваат црногорските медиуми, мајсторката меѓу Будуќност и Морнар е прекинат по истекот на десеттата минута при резултат 24:14, откако официјалниот спикер побарал од публиката да ја напушти салата од безбедносни причини.
Црногорската полицијата го расветлува случајот и веројатно ќе објави подетални информации за дојавата.
Инаку четвртиот натпревар од серијата донесе голема напнатост на прес конференцијата, кога тренерот на Морнар, Павиќевиќ, изјавил дека противничкиот капитен Суад Шеховиќ го удрил, но дека тоа ќе го реши лично со него.
Последните најави се дека дуелот ќе биде одигран вечерва од 20:30 часот, по што ќе биде познат и новиот црногорски шампионКако што пренесуваат црногорските медиуми, мајсторката меѓу Будуќност и Морнар е прекинат по истекот на десеттата минута при резултат 24:14, откако

loading...