Донатела Версаче е пресреќна што се дружи со Лејди Гага

Loading...

Модената дизајнерка, Донатела Версаче, верува дека кога нејзиниот постар брат Дани би бил жив, би бил голем обожавател на Лејди Гага, поради големата уметничка визија која ја има и моќта да ги претстави новите генерации на Версаче.
Опишувајќи ја нејзината прва средба со Гага, Донатела рече:
-Таа беше решителна, веднаш знаеше што сака, да оди право до срцето на публиката и да покаже гардероба за новите генерации и за сите фанови на нејзиниот моден стил. Убедена сум дека, ако Дени беше жив, би бил голем фан на Гага.
Донатела и Гага се пријателки, и неколку пати имаа можност да работат заедно, најмногу за спотот на песната The Edge of Glory кога Донатела и дозволи пристап до старите модели, кои за првпат ги направи по смртта на Дени во 1997 година.
Исто така, кружеа гласини дека Донатела дизајнира црно – златна свилена венчаница која Гага ќе ја носи кога ќе стапи во брак со нејзиното момче Тејлор.
Во интервјуто за италијанскиот магазин Amica Донатела рече: -Многу сум горда што можам да кажам дека Лејди Гага ми е пријателка. Јас сум мноу среќна, што таа е дел од семејството на Версаче.Модената дизајнерка, Донатела Версаче, верува дека кога нејзиниот постар брат Дани би бил жив, би бил голем обожавател

loading...