Драма: Со секира им се заканувал на случајни минувачи

Loading...

Вчера околу 18.05 часот во Скопје на улица „Јордан Мијалков“ А.Д.(51) од Скопје со секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи, а во моментот кога Б.Ч.(40) го паркирал своето возилото, А.Д. со секирата се обидел да го повреди него и неговата сопруга М.Ч.(34) која била со нивното деветгодишно дете.По интервенција на полициски службеници од Полициска станица Центар, А.Д. е совладан и приведен, извршено му е алкотестирање и констатирани се 1,78 промили на алкохол во крвта.
Се работи на расчистување на случајот.По интервенција на полициски службеници од Полициска станица Центар, А.Д. е совладан и приведен, извршено му е алкотестирање и констатирани с

loading...