ДРАМА во Велес: Пијан маж им се заканувал на родителите со нож. Повредено е едно лице!

Loading...

Во Здружение на Пензионери вчера вечерта откако претходно се довел во алкохолизирана состојба Ј.Ј. (27) од Велес земал мал кујнски нож и почнал да вика на висок тон и да им се заканува по живот на неговиот татко И.Ј. (58) и на неговата мајка В.Ј. (52).-Потоа се заканувал и кон неговиот состанар Г.Т. (41). Држејќи го ножот во рака му тропал на вратата, по што по пристигнување на полициските службеници на местото на настанот и при обидот да го спречат во намерата нападнал полициски службеник удирајќи го со рака во пределот на носот, од што истиот се здобил со видлива повреда-расекотина, информираат од полицијата.
По претходно издадена усна наредба и предупредување, да престане со извршување на кривичното дело од страна на полициски службеници Ј.Ј. бил приведен, но поради неговото агресивно однесување со службено возило бил пренесен на Нервно Одделение во ЈЗУ-ОБ-Велес каде му била дадена соодветна терапија и бил задржан во истата.-Потоа се заканувал и кон неговиот состанар Г.Т. (41). Држејќи го ножот во рака му тропал на вратата, по што по пристигнување на полициските службе

loading...