ДРАМА: Жељко и Јована заробени во Абу Даби

Loading...

Жељко и Јована Јоксимовиќ доживеале пекол на патот за Сеишели. Тие тргнале на краток одмор, но не стигнале на конечната дестинација на време бидејќи останале заробени на аеродромот во Абу Даби.Најнапред летот од Белград им доцнел  24 часа, а кога стигнале во Абу Даби, каде требало да  се качат на авион за Сејшели, останале заробени на аеродромот. Авионот им избегал, а при тоа им се изгубиле и куферите. Приморани да чекаат друг лет, сместени се во хотел при аеродромот, кој не смеат да го напуштаат  бидејќи имаат само транзитна виза.

„Жељко и Јована одлучија малку да одморат по успешната 2014 година, но да знаеле каков малер ќе ги снајде, сигурно би останале во Белград. Тие запознале Срби кои работат на аеродромот и кои ги сместиле во хотел“, вели извор близок на парот и додава дека е можно тие да се предомислат и да се вратат во Србија. Жељко веќе има настап на 23 јануари на градскиот плоштад во Врњачка Бања па така тој нема денови  за губење.
Инаку, на овој одмор Јована и Жељко заминале без осуммесечниот син Коста, бидејќи тој е премногу мал за толку напорен пат. Парот својот син го оставил на чување кај бабата и дедото, а сега испаднало дека донеле правилна одлука. Најнапред летот од Белград им доцнел  24 часа, а кога стигнале во Абу Даби, каде требало да  се качат на авион за Сејшели, останале зароб

loading...
Loading...