Драстично: Суарез казнет со 9 натпревари паузирање и 4 месеци казна!

ФИФА остро го санкционираше Суарез поради неговиот потег со гризење на Кјелини.Суарез заработи суспензија од девет натпревари, но и четиримесечна забрана за било каква фудбалска активност. Тојнема да може да игра за Уругвај, а казната почнува од осминафиналниот дуел и ќе продолжи на идното СП или во квалификациите за следниот Мундијал.Уругвај настапува без својата прва ѕвезда, што е голем хендикеп бидејќи задутре игра против Колумбија во осминафиналето од СП.Суарез заработи суспензија од девет натпревари, но и четиримесечна забрана за било каква фудбалска активност. Тојнема да може да игра за Уругвај, а

Пронајдете не на следниве мрежи: