Дунавка повторно крева прашина! Шлицот од фустанот откри многу повеќе!

Loading...

Македонската манекенка Дунавка Трифуновска, мис во кралството Тајланд, на отварањето на Охридско лето се појави со круна на главата, во розова тоалета со толку големи процепи што дoзнавме и дека носи црвени гаќички. Во придружба на господин кој носеше кошула во истата боја како и нејзиниот фустан, на отворањето на Охидското лето, секако, седеше во ложата на Античкиот театар, веднаш зад претседателот Ѓорге Иванов, кој е покровител на фестивалот, министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска и градоначалникот на Охрид, Никола Бакрачески.
Дунавка го окупира вниманието на македонската јавност лани со настапот на Мис гранд интернешенал во Банкок, Тајланд. На претставувањето имаше настап кој се прераскажува и карикира и денеска, а сѐ уште е жива и сликата како се замотива со македонсото знаме. Исто така, никој не може да заборави како редум ги навредуваше сите кои слатко се насмеаја на нејзиниот „перформанс“. 

Дунавка имаше за сите по некој рафал, а потоа ја снема за одеднаш да се појави со круна на главата.
 Во придружба на господин кој носеше кошула во истата боја како и нејзиниот фустан, на отворањето на Охидското лето, секако, седеше во ложата н

loading...