Дунга го наследи Сколари

Легендарниот бразилски фудбалер во вторник би требало да биде промовиран на местото селектор.Поранешниот селектор на репрезентацијата на Бразил, Карлос Дунга е главен кандидат за клупата на петкратниот шампион на светот и наследник на Луис Фелипе Сколари.
Поранешниот капитен на „Караоките“ е во добри односи со новиот генерален менаџер на фудбалската репрезентација Гилмар Риналдиез, со кој во 1994. година ја освоија светската круна.
„Преговорите започнаа оваа недела, имаа состанок во Сао Паоло и за сега се оди по планот“, пренесува Ројтерс изјава на неименуван извор.
Дунга е без ангажман од октомври минатата година по заминувањето од Интернасионал и во вторник би требало да биде промовиран на местото селектор.
Дознајте повеќе на sport365.mkПоранешниот селектор на репрезентацијата на Бразил, Карлос Дунга е главен кандидат за клупата на петкратниот шампион на светот и наследник на Луис

Пронајдете не на следниве мрежи: