Две недели по породувањето Шакира и Милан го бодрат Пике од трибините

Loading...

Пред нешто повеќе од само две недели, фудбалерот на Барселона Жерар Пике, објави фотографија од својот, тогаш стар само 2 дена, син Милан. Бебето беше облечено во мали бели патики на кои пишуваше Милан. Со тоа, Пике сакаше да каже дека неговиот син ќе биде и негов наследник во фудбалот.
Дека нема ништо против нивното дете да биде нова фудбалска ѕвезда, покажува и невенчаната сопруга на Пике – Шакира, која го донесе синот на натпреварот на Барселона против Хетафе. Барселона славеше со 6 спрема 1, а токму шестиот гол го постигна Пике и го посвети на својот син. 
Оваа фотографија ја објави самиот фудбалер на својот твитер профил, притоа коментирајки:
„Првото официјално појавување на Ноу Камп со голот на неговиот татко!“
Фото: twitterПред нешто повеќе од само две недели, фудбалерот на Барселона Жерар Пике, објави фотографија од својот, тогаш стар само 2 дена, син Милан. Бебето б

loading...