Една мајка се пофалила со совршените веѓи од својата ќерка, но еден ДЕТАЉ ги разгневи родителите!

Loading...

Амалија Бас сподели фотографија од својата мала ќеркичка Алиша Лин на Фејсбук и доби илјадници лајкови.Оваа фотографија предизвика и многу негативни коментари, а многумина веѓите на девојчето ги споредувале со веѓите на Ким Кардашијан. Амалија тврди дека никогаш не му ги кубела веѓите на детето, ниту било што да им правела освен малку шминка.
„Нејзините веѓи се природно совршени“, изјави мајката.
Амалија е инаку козметичарка, па сака да експериментира со шминката како и нејзината ќерка.
Таа смета дека е нормално детето да си игра со шминка и да сака да се нашминка, иако некои од коментарите на фотографијата беа против тоа. Имено, некои од корисниците на Фејсбук ја осудуваа поради нанесување на шминка на 2-годишно дете.
Амалија сепак се надева дека нејзината ќерка кога ќе порасне ќе стане професионална шминкерка.Оваа фотографија предизвика и многу негативни коментари, а многумина веѓите на девојчето ги споредувале со веѓите на Ким Кардашијан. Амалија тврди

loading...