Екипата на КИФ Колдинг е нашиот противник во осминафиналето на Лигата на шампионите

Пред малку во Виена заврши извлекувањето на осминафиналните групи во Лигата на шампионите. Металург, во оваа фаза, копјата ќе ги вкрсти со екипата на Колдинг од Данска.Прв натпревар 19/23 март        
Мотор Запорожје – Кил
Висла Плоцк – Веспрем
Вардар – Хамбург
Алборг – Барселона
Металург – КИФ Колдинг
Цеље ПЛ – Фленсбург
Киелце – Р.Н.Ловен
Горење – Пари Сен Жермен

 
Првата средба се игра во Скопје, меѓу 19 и 23 март. Реванш-средбата се игра на теренот на противникот, меѓу 26 и 30 март. Термините ќе ги договориме со раководството на КИФ Колдинг, а потоа ќе ги пратиме на верификација во ЕХФ.
Втор натпревар 26/30 март
Кил – Мотор Запорожје
Веспрем – Висла Плоцк
Хамбург – Вардар
Барселона – Алборг
КИФ Колдинг – Металург
Фленсбург – Цеље ПЛ
Р.Н.Ловен – Киелце
Пари Сен Жермен – Горење
Извор: rkmetalurg.mkПрв натпревар 19/23 март        
Мотор Запорожје – Кил

Пронајдете не на следниве мрежи: