ЕКСКЛУЗИВНО: „Комити“ за неколку часа тргнуваат на пат за Истанбул!!!

Како што пренесовме пред неколку денови, дел од членовите на навивачката група „Комити“, ќе патуваат за Истанбул,, каде ќе го бодрат тимот на Шалке во дуелот на гостински терен против екипата на Галатасарај во рамките од 1/8 од Лигата на Шампионите.
Дознаваме дека групата „Комити“ за неколку часа ќе тргне на патување за Истанбул каде заедно со збратимената навивачка група на Шалке 04 ќе го бодрат германскиот фудбалски гигант на „Турк Телеком Арената“.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Како што пренесовме пред неколку денови, дел од членовите на навивачката група „Комити“, ќе патуваат за Ис

Пронајдете не на следниве мрежи: