Ел Шарави ќе го продолжи договорот со Милан

Фудбалерот на Милан, Стефан Ел Шарави, ќе го продолжи договорот со ’росо нерите’ до 2018 година, пренесуваат италијанските медиуми.Важечкиот договор на Ел Шарави истекува во јуни 2017 година, но се очекува 20-годишниот напаѓач да ја продолжи соработката со Милан за уште 12 месеци.Менаџерот на младиот напаѓач веќе ги завршил разговорите со претставниците на Милан, кои на Ел Шарави му понудиле и поголема плата.Најдобриот стрелец на Милан сезонава (15 погодоци на 22 натпревари), во моментов заработува 800.000 евра по сезона.
МакфаксФудбалерот на Милан, Стефан Ел Шарави, ќе го продолжи договорот со ’росо нерите’ до 2018 година, пренесуваат италијанските медиум

Пронајдете не на следниве мрежи: