Ел Шарави: Уште во првото полувреме требаше да водиме 3-0

Фудбалерот на екипата на Милан, во поглед на дерби-мечот со Интер кој заврши со нерешен исход, со резултат 1-1, вели дека уште во првиот дел Милан требало да води со најмалку 3-0.
Популарниот „Фараон“ за првиот гол на вечното дерби меѓу овие две екипи, вели дека тоа е нешто посебно.
„Јасно е дека долго време ќе ја паметам оваа вечер, но она што би го разубавило сето тоа е секако победата, таа се смета. Бевме многу добри во првото полувреме, требаше да водиме 3-0, но Хандановиќ беше фантастичен“ изјави Ел Шарави.
„Мораме да играме цел натпревар како прво полувреме, тоа е патот“ додаде Ел Шарави.
Балотели не дал гол…
„Му кажавме да се опушти, му беше чудно да игра против Интер, не е важно тоа што не постигна погодок, одигра одлично“ изјави Ел Шарави.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Фудбалерот на екипата на Милан, во поглед на дерби-мечот со Интер кој заврши со нерешен исход, со резултат 1-1, вели д

Пронајдете не на следниве мрежи: