Ема Томсон им испраќа пораки на светските лидери околу глобалното затоплување од Арктикот

Добитничката на Оскар, актерката  Ема Томсон испрати фотографии од Арктикот повикувајќи ги светските лидери да превземат мерки околу климатска

Пронајдете не на следниве мрежи: