Енрике и Ана се разделуваат!

Loading...

Пејачот Енрике Иглесијас и тенисерката Ана Курникова, наводно се разделуваат после 12 години поминати заедно. Од натписите на „Њујорк пошта“, познатиот пар се разделува поради тоа што убавата тенисерка инсистирала нивната љубов да ја крунисаат со брак, Енрике не бил спремен за тој чекор сеуште. Од изјавите за планираната гламурозна венчавка која наводно требаше да се случи годинава во Мајами, месец мај, најверојатно ќе остане само на тоа. Ана претходно била во брак со рускиот хокеа Сергеј Федерова, додека Енрике ниедна девојка не успева да го наговори за брак. 

 
 
 Од натписите на „Њујорк пошта“, познатиот пар се разделува поради тоа што убавата тенисерка инсистирала ни

loading...
Loading...