Есенски напиток за најбрз детокс на организмот

Loading...

Откријте ја магичната комбинација на состојки која ќе го подготви вашиот организам за претстојниот ладен период…Состојки:
– 2 литри вода
– 1 свежа краставица
– 1 лимон или 2 лимети
– 10 до 12 листови нане
Подготовка:
Крставицата и лимонот измијте ги и исецкајте ги на кришки. Помешајте ги и додадете ги листовите нане и сето тоа ставете го во поголем стаклен сад.
Прелијте со вода и затворете го садот и ставете го во фрижидер неколку часа. Пијте од овој детокс напиток секој ден се додека не го потрошите. По потреба направете си нова доза.
 Состојки:
– 2 литри вода
– 1 свежа краставица
– 1 лимон или 2 лимети
– 10 до 12 листови нан

loading...