Ето пристигнува во Челзи?!

Семуел Ето го напушта руски Анжи, тоа е дефинитивно, но прашање е кој тим би го засилил камерунецот.Сепак, Семуел Ето нема да има плата колку што имаше во Русија, тоа е факт, па останува отворено прашањето дали камерунецот ќе прифати значително пониска плата отколку што заработуваше во дресот на Анжи.
Најавената распродажба во Анжи значи дека Вилијан и Ето се првите што го напуштаат рускиот тим.
За услугите на напаѓачот Ето, сериозно е заинтересиран Жозе Мурињо, кој сака по секоја цена да го доведе во редовите на англискиот премиерлигаш Челзи.
Семуел Ето беше најплатен фудбалер во светот со 20 милиони евра по сезона, сепак, се потенцира дека тимот на Челзи не ни помислува да одвои толку многу пари за камерунецот, па тој доколку се пресели во Челзи би заработувал значително помала плата.
Се претпоставува дека на Ето ќе му се понуди договор вреден 5 милиони евра по сезона.Сепак, Семуел Ето нема да има плата колку што имаше во Русија, тоа е факт, па останува отворено прашањето дали камерун

Пронајдете не на следниве мрежи: