Еве како реагираше Роналдо после историскиот гол на Клосе!

Легендарниот напаѓач на Бразил кој е на листата најдобри стрелци во историјата на Мундијалот, го престигна германецот Мирослав Клосе.Не беше лесно наеднаш Бразилецот да го гледа поразот на својата селекција во полуфиналето на Светското првенство со Германија со  водство од 7-1.
Легендарниот напаѓач Луис Назарио де Лима Роналдо доживеа уште еден шок во тој меч.

Бразилецот се до овој меч беше најдобар стрелец на Мундијалот, но голот во 22-та минута на Германецот Клосе го направи најефикасен играч во историјата на Светското првенство.
Како реагираше Роналдо после историскиот гол на Клосе може да погледнете ОВДЕ.
 
Не беше лесно наеднаш Бразилецот да го гледа поразот на својата селекција во полуфиналето на Светското првенство со Германија со  водство од 7

Пронајдете не на следниве мрежи: