Eве како Столе Стоилов славеше победа во скопски ноќен клуб!

Прославите и емоциите за победата на македонскиот шампион Вардар не стивнуваат. По освојувањето на нивната титула тие вчера пристигнаа во Скопје каде што на главниот плоштад беа пречекани од голем број фанови.По неколкучасовната прослава во главната метропола Вардарци се упатија на прием кај претседателот Ѓорге Иванов. Но, среќата, радоста и задоволството не стивнуваат, па македонските ракометари продолжија со славење.
Така, главниот јунак Столе Стоилов славеше во познат скопски клуб. Неговиот пријател Владимир Блажев односно Панчо објави фотографија заедно со македонскиот ракометар и покажа како уживаат во ноќната шема и слават победа.
 
Дали друштво им правеле и останатите ракометари и познати музички ѕвезди не знаеме, но сигурно си поминале феноменлно.
По неколкучасовната прослава во главната метропола Вардарци се упатија на прием кај претседателот Ѓорге Иванов. Но, среќата, радоста и задоволствот

Пронајдете не на следниве мрежи: