Еве кој ќе го затвори Мундијалот во Бразил!

Шакира ќе го затвори Светското првенство во фудбал кое се одржува во Бразил.Според информациите кои ги пренесуваат бразилските медиуми, се вели дека колумбијската поп музичка ѕвезда, Шакира, ќе настапи на 13-ти јули на „Маракана“ во Рио де Женеиро на свеченото затварање на Светското Првенство во фудбал кое се одржува во Бразил.
Шакира, според информациите кои пристигаат ќе ја изведе „La La La“, песната која ја напиша токму за таа прилика, со тоа што колумбијката ќе го забележи својот трети настап на Светските Првенства во фудбал, откако претходно настапи во Берлин, Германија во 2006-тата година со „Hips Don’t Lie“, односно во 2010-тата година во Јужна Африка со „Waka Waka“.Според информациите кои ги пренесуваат бразилските медиуми, се вели дека колумбијската поп музичка ѕвезда, Шакира, ќе настапи на 13-ти јули на &bdq

Пронајдете не на следниве мрежи: