Еве што ѝ подари Аца на ќеркичката за петтиот роденден!

Loading...

Викторија Вуксановиќ, ќерката на фолк пејачот Аца Лукас, вчера го прослави својот петти роденден во својот дом во кругот со своите другарчиња.Вуксановиќи решиле оваа година да не ѝ прават на ќерката голема забава, туку нивната миленичка во домашна атмосфера да го одбележи овој прекрасен ден. Аца и неговата сопруга Соња се потрудиле на шармантното девојче да му купат многу подароци, а од тато добила специјален подарок. 
– Ѝ купивме сѐ и сешто. Многу играчки, накит, сѐ што сака. Многу се израдува. Јас ѝ купив сет шминки  бидејќи сака да се разубавува на тој начин. Вистинска шминка е во прашање. Таа постојано ги краде шминките на Соња, на нас тоа ни е многу забавно. И морам да нагласам дека никогаш не прави хаос. Таа знае точно што треба да земе и како да го користи. Вистинска мала паметница, открил Аца за српски Ало.Вуксановиќи решиле оваа година да не ѝ прават на ќерката голема забава, туку нивната миленичка во домашна атмосфера да го одбележи овој прекрасен д

loading...