Еве што изјави Паје откако го повреди Роналдо

Францускиот фудбалер Димитри Паје изјави дека не сакал да го повреди Кристијано Роналдо во финалето на Европското првенство (ЕП) кое заврши синоќа во Париз. Дуелот меѓу двајцата фудбалери се случи на почетокот на мечот, а Португалецот го напушти најважниот натпревар во кариерата во 25. минути.– Беше обичен дуел, како и сите други. Ја освоив топката и ја вратив кај соиграчите, тоа беше се. Немав намера да го повредам Роналдо. Никогаш не се однесувам како лошо момче на теренот. Тоа не ми е во крвта – изјави Паје.
И покрај отсуството на Роналдо, Португалија првпат стана европски фудбалки првак.
Роналдо ќе отсуство еден месец од фудбалските терени, покажаа анализите на лекарите. Повредени му се колетаралните лигаменти. Сигурно нема да го игра мечот на Европскиот суперкуп против Севилја.– Беше обичен дуел, како и сите други. Ја освоив топката и ја вратив кај соиграчите, тоа беше се. Немав намера да го повредам Роналдо. Никога

Пронајдете не на следниве мрежи: