Еве зошто плачеше голманот на Португалија…

Бето поради повреда мораше да го напушти теренот неколку минути пред крајот на мечот со Гана.Вендаш потоа покрај теренот голманот на Севиља плачеше, додека неговата селекција и покрај триумфот над Гана со 2:1 не се пласира во нокаут фазата на Мундијалот.
„Паднав точно на коската за време на една интервенција и многу ме болеше. Очајнички сакав да продолжам да играм и тоа се обидував да им го кажам на луѓето на клупата. Некогаш не си баш свесен за каква повреда се работи, но гледајќи сега, селекторот ја направи вистинската работа“, рече Бето по натрепварот и објасни за својата тага:
„Плачев поради се… Сакав да продолжам, сакав да помогнам, таков сум“, се изјасни португалецот.
На местото на Бето на голот застана Едуардно, кој беше првиот избор пред четири години на Мундијалот во Јужна Африка.
Повеќе на следниот ЛИНКВендаш потоа покрај теренот голманот на Севиља плачеше, додека неговата селекција и покрај триумфот над Гана со 2:1 не се пласира во нокаут ф

Пронајдете не на следниве мрежи: