Фабрегас не сака во Арсенал, но за Манчестер Јунајтед би прифатил?!

Огромно разочарување за фановите на Арсенал откако „Сан“ пренесува дека блиски извори до самиот играч потврдиле дека Фабрегас не сака да се врати во Арсенал, но дека понудата од Манчестер Јунајтед би ја прифатил.
Англиските медиуми пренесуваат дека Дејвид Мојс е се позагреан да во своите редови го види фудбалерот од средниот ред на Барселона, Ческ Фабрегас, па Манчестер Јунајтед е подготвен да издвои 30 милиони евра за овој фудбалер.
Она што е најинтересно во целата ситуација е тоа што „Сан“ тврди дека блиски извори до играчот потврдиле дека Фабрегас не сака да се врати во Арсенал, едноставно немал никаква желба за таков чекор, но дека би ја прифатил евентуалната понуда од Манчестер Јунајтед.
Англиските медиуми пренесуваат дека идејата на Мојс е да се ангажираат Фелаини и Фабрегас и со тоа да се креира еден силен среден ред кој би бил неприкосновен.Огромно разочарување за фановите на Арсенал откако „Сан“ пренесува дека блиски извори до самиот играч потврдиле дека Фабрегас не сака д

Пронајдете не на следниве мрежи: