Фабрегас: Сакам во Манчестер Јунајтед

Англиските медиуми веќе на големо ја објавуваат веста за тоа дека наводно фудбалерот на Барселона, Фабрегас, ја открил својата желба каде би сакал да ја продолжи кариерата.Се шпекулира дека Ческ Фабрегас наводно им открил на своите најблиски пријатели дека кариерата би сакал да ја продолжи во каталонскиот тим на Барселона.
Новиот тренер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс, е во потрага по сериозно засилување во средниот ред, па покрај Гандоган од Борусија Дортмунд, сега му се отвара и уште една опција, која се чини дека е значително подобра.
„И понатаму се обидуваме да го доведеме Фабрегас, им испративме понуда, но во овој момент не можам ништо повеќе од тоа да кажам“ изјави Дејвид Мојс.
Многу контроверзни информации излегоа во врска со Фабрегас, и тука нема ништо спорно. Факт е дека истиот играч на големо говореше околу неговата приврзаност со Арсенал, секако и со Арсен Венгер, кого го смета за свој фудбалски татко, но еве, англиските медиуми точно или не-точно сепак приказната ја свртеа на другата страна.Се шпекулира дека Ческ Фабрегас наводно им открил на своите најблиски пријатели дека кариерата би сакал да ја продолжи

Пронајдете не на следниве мрежи: