Фалкао ќе добива по 34 фунти за секоја помината минута во Манчестер Јунајтед!

Според изјавата на британскиот „Дејли Телеграф“, Колумбиецот ќе собира по 346.000 англиски фунти неделно. Со тоа, неговата плата ги руши сите рекорди во фудбалот.„Црвените ѓаволи“ ќе му платат на колумбискиот напаѓач 18 милиони фунти за својот едногодишен период во кој тој ќе игра кај нив. Износот на трансферот од Монако е 6 милиони фунти, со што целата зделка достигнува височина од 24 милиони за едногодишен закуп.
Манчестер Јунајтед има и ексклузивно право да го купи Фалкао по завршувањето на заемот.
Англиските медиуми пресметаа дека со тоа, Фалкао ќе добива по 34 фунти за секоја помината минута на „Олд Трафорд“.„Црвените ѓаволи“ ќе му платат на колумбискиот напаѓач 18 милиони фунти за својот едногодишен период во кој тој ќе игра кај нив. Износо

Пронајдете не на следниве мрежи: