Фани го напушти Балотели

Фани Негуша и Марио Балотели повеќе не се во врска, пренесуваат италијанските медиуми.Италијанските медиуми пренесуваат дека Белгијанката повторно го напуштила Балотели после едно годишна врска.
На првиот натпревар од новата сезона од Италијанската Серија „А“ лига, на мечот со Верона на гостински терен, каде неговиот тим Милан загуби со 2-1, Балотели беше видливо нервозен, па на неколку пати со погрдни зборови упатени кон судијата го исфрлаше бесот.
Се чини дека сето тоа било како излив на нервоза поради односот со Фани, која, како што пренесуваат италијанските медиуми и се смачило да ги гледа разните пикантерии на фудбалерот на Милан.Италијанските медиуми пренесуваат дека Белгијанката повторно го напуштила Балотели после едно годишна врска.

Пронајдете не на следниве мрежи: