Федерер дрмна текила на црвениот тепих!

Loading...

Федерер овие денови има малку повеќе слободно време, па решил да оди на доделувањата на Оскарите. На прочуениот црвен тепих, пред театарот Долбу во Холивуд, изненади со своето однесување.Во текот на разговорот со Гиљермо Родригез, верниот соработник на познатиот водител Џими Кимел, швјцарскиот тенисер зема чаша текила, ја испи на екс и рече:
– За повраток на место број 1!
Федерер, кого не можете често да го видите како се препушта на чашките алкохол, моментално е трет на АТП листата. Моментално паузира, бидејќи неодамна имал мала хируршка интервенција на коленото.
Погледнете го видеото:
 

Roger Federer just did a shot of tequila on #Oscars red carpet. pic.twitter.com/TcYuKMraSN
— Bahman Kalbasi (@BahmanKalbasi) February 29, 2016
Во текот на разговорот со Гиљермо Родригез, верниот соработник на познатиот водител Џими Кимел, швјцарскиот тенисер зема чаша текила, ја испи на ек

loading...
Loading...