Федерер испадна во првото коло во Гштад

Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер, испадна уште во првото коло од АТП турнирот во Гштад, каде играше со Даниел Бредс.Роџер Федерер испадна уште во првото коло на турнирот во Гштад, швајцарецот имаше неуспешна претстава со Даниел Бредс.
Првиот сет Бредс го доби со резултат 6-3, додека пак вториот сет истиот тенисер го доби со резултат 6-4.
Ова е веќе втор негов последователен пораз, па светските спортски медиуми на големо најавуваат за евентуалното пензионирање од тенисот од страна на Роџер Федерер, некогашен играч број еден на АТП листата.Роџер Федерер испадна уште во првото коло на турнирот во Гштад, швајцарецот имаше неуспешна претстава со Даниел Бредс.

Пронајдете не на следниве мрежи: