Феликс Магат нов тренер на Динамо Загреб

Тимот на Динамо Загреб на клупата добива мошне звучно тренерско име.Магат би можел уште овој викенд да седне на клупата на тимот од Загреб.
Крун Јурчиќ си замина од тренерската позиција на Динамо Загреб по огромниот неуспех на првиот дуел во рамките од плеј оф во Лигата на Шампионите против тимот на Австрија Виена, каде на домашен терен загуби со 0-2 и шансите ги сведи на невозможни за пласман во Лигата на Шампионите.
Феликс Магат е познато тренерско име, со екипите на Баерн Минхен и Волфсбург ја освои Бундес Лигата, посебно се истакнува онаа со Волфсбург каде мина фантастична сезона.Магат би можел уште овој викенд да седне на клупата на тимот од Загреб.
Крун Јурч

Пронајдете не на следниве мрежи: