ФИФА допрва ќе соопшти како ќе го казни Луис Суарез

Иако светските медиуми го искритикуваа поради славното гризнување, Луис Суарез наиде на поддршка од неговите соиграчи.Организаторите на овогодинешното Светско првенство во фудбал закажаа состанок на кој ќе одлучат како ќе го казнат репрезентативецот на Уругвај, пред да го игра мечот со Колумбија од осмина-финалето.
Дисциплинскиот комитет се состана вчера во вечерните часови, и се уште не се знае дали е донесена одлука.
Суарез ја разбранува јавноста откако за време на мечот со Италија го гризна за рамо италијанскиот фудбалер Џорџо Кјелини. Уругвај ја победи Италија со резултат 1:0 и се пласираше во осмина-финалето на Светското првенство.

Во меѓувреме, додека комитетот одлучува, да се потсетиме на сите три напади со каснување на Луис Суарез на фудбалските терени.

Организаторите на овогодинешното Светско првенство во фудбал закажаа состанок на кој ќе одлучат како ќе го казнат репрезентативецот на Уругвај, пре

Пронајдете не на следниве мрежи: