ФИФА: „Камерунците го наместија натпреварот против Хрватска“

ФИФА објави дека се сомнева дека мечот помеѓу Хрватска и Камерун бил наместен.Натпреварот и го привлече вниманието на службата за безбедност и регуларност на натпреварувањето.
Информациите велат дека службата на ФИФА ги проверува сите натпревари на Мундијалот, но дуелот Хрватска – Камерун е под посебна истрага.
-Го познавам мојот тим и нема шанси за никакво местење. Сметам дека е невозможно моите играчи да го „пуштат“ натпреварот. Навистина не се грижете, нема потреба, изјави селекторот на Камерун Фолкер Финке.
ФИФА смета дека Камерунците го направија ова поради голема заработка на обложувалниците.Натпреварот и го привлече вниманието на службата за безбедност и регуларност на натпреварувањето.
Информациите велат дека службата на ФИФА

Пронајдете не на следниве мрежи: