Фил Колинс повторно со поранешната сопруга: Нашиот развод беше грешка.

Loading...

Британскиот музичар Фил Колинс, кој од неодамна е повторно активен на музички план, повторно живее со поранешната сопруга со која планира венчавка.- Нашиот развод беше погрешна одлука – изјавила Оријана, поранешната сопруга на Фил, која се развела од него во 2006 година. По две години се развеле. Според неа, во јавноста повторно го нарекува Фил Колинс свој сопруг, со кој планира повторно да се венча.
Колинс (64) се оженил со Оријана во 1999 година. Тоа му бил трет брак. Имаат два сина. Оријана Колинс по разводот се омажила со банкарот Шарл Межатиј, со кој има еден син.
Покрај соло кариерата, Колинс е познат како пејач и тапанар на англиската рок група Џенезис. Освоил седум Греми награди, два Златни глобуса и Оскар за најдобра оригинална песна.
Колинс од 1978 до 1994 година, имал повеќе хитови на музичките листи во Велика Британија и САД. Неговите најдобри песни се: In the Air Tonight, Groovy Kind of Love, One More Night I Another Day in Paradise. Голем успехимал и со дуетот со Филип Бејли Easy Lover.- Нашиот развод беше погрешна одлука – изјавила Оријана, поранешната сопруга на Фил, која се развела од него во 2006 година. По две години се

loading...
Loading...