Филип Лазаров: Го сакам Металург во четвртфиналето!

Капитенот на Вардар, Филип Лазаров се надева дека барем една екипа од Македонија ќе игра на завршниот турнир во Лигата на шампионите, откако „црвено-црните“ направија сензација со исфрлање на европскиот првак Хамбург.„Го сакам Металург за противник во четвртфиналето на ЛШ. Не ги сакам како екипа, но барем еден македонски тим ќе игра на Ф4 во Келн. Ако треба да добиеме некоја друга екипа, тогаш го посакувам Флензбург. Очигледно е дека ни оди со германски екипи“- вели Лазаров.„Го сакам Металург за противник во четвртфиналето на ЛШ. Не ги сакам како екипа, но барем еден македонски тим ќе игра на Ф4 во Келн. Ако треб

Пронајдете не на следниве мрежи: