Филипо Инзаги е новиот тренер на Милан

Поранешниот фудбалер на Росонерите, Филипо Инзаги, е прогласен за нов тренер на Милан.Инзаги ќе го замени холанѓанецот Кларенс Сидорф кој шест месеци ја извршуваше оваа функција. Ова стоеше во соопштението кое беше објавено на официјалната страна на клубот.
Освен за Милан, Пипо претходно играше и за Јувентус, Парма, Аталанта, Верона, Пјаченца и Лече.Инзаги ќе го замени холанѓанецот Кларенс Сидорф кој шест месеци ја извршуваше оваа функција. Ова стоеше во соопштението кое беше објавено на официј

Пронајдете не на следниве мрежи: