ФОТО: Дали го препознавате откачениот мексикански селектор?

Погледнете го Мигел Ерера денес и како изгледал пред 21 година за време на Купот на Америка.Мексиканскиот селектор на сите им го привлече вниманието. Освен што одлично ги предводи фудбалерите на Мексико кои ќе играат во осмина финалето од Светското првенство, симпатичниот тренер е и многу темпераментен и енергичен.
Она што ажурните следбеници на тимот на Мексико успеале да го „ископаат“ е сликичка од албумот на која се наоѓа сегашниот селектор на Мексико, која е стара 20 години.
То беше ценет играч и многу познат по својата фризура, исто како што е денес познат по својот темперамент.
Мексиканскиот селектор на сите им го привлече вниманието. Освен што одлично ги предводи фудбалерите на Мексико кои ќе играат во осмина финалето од

Пронајдете не на следниве мрежи: