Фото: Дали вечерва Даниел ќе му го земе милионот на банкарот?

Loading...

И покрај многубројните обврски, како и снимањето на песните за неговиот дебитантски албум, кој како што самиот најави треба да се појави во јуни, Даниел Кајмакоски најде малку време да дојде до Скопје.Повод е  гостувањето во квизот на ТВ сител , „Се’ или нешто“ каде во понеделник во велигденското издание домаќинка ќе му биде популарната водителка  Лила Филиповска.
Екипата што го подготвува квизот најавува дека Даниел нема само да си ја проба играчката среќа, туку и ќе запее, а која песна и со кого … останува да видиме вечерва  во 18.00 часот на ТВ Сител.Повод е  гостувањето во квизот на ТВ сител , „Се’ или нешто“ каде во понеделник во велигденското издание домаќинка ќе му бид

loading...
Loading...