Фото: Данските медиуми пренесуваат за македонската ракометна гордост!

Данските медиуми пренесуваат за македонската ракометна гордост – Кире Лазаров.Медиумите во Данска со фантастични зборови за нашата голема ракометна гордост Кире Лазаров, кој несомнено е најдобриот поединец за нашата селекција на турнирот во Данска, па со своите пожртвувани игри во дресот на националната селекција ги освојува симпатиите ширум Европа.
Кире Лазаров, како на првиот натпревар со Данска, така и на вчерашниот одигра фантастично постигнувајќи 12 погодоци за нашата селекција, што беше повод данските медиуми да издвојат пофални зборови на негова сметка и пожртвуваноста која тој ја покажува за својата селекција.
„Голема драма…“

Повеќе на: sport365.mkМедиумите во Данска со фантастични зборови за нашата голема ракометна гордост Кире Лазаров, кој несомнено е најдобриот поединец за нашата селекција

Пронајдете не на следниве мрежи: