Фото: Давид Бабунски потпиша за Барселона

Младиот македонски фудбалски интернационалец и огромен фудбалски потенцијал, Давид Бабунски, потпиша договор со Барселона, па тој ќе настапува за екипата на Барселона Б, во иднина се надеваме дека ќе биде дел од првиот тим на Барселона.
Давид Бабунски на својот фејсбук профил напиша…
„Голема благодарност до сите оние кои беа на моја страна и ми помогнаа да се оствари мојот сон“ напиша Давид Бабунски на својот фејсбук профил.Младиот македонски фудбалски интернационалец и огромен фудбалски потенцијал, Давид Бабунски, потпиша договор со Барсел

Пронајдете не на следниве мрежи: